Forum Seniora


Jak podnieść jakość coraz dłuższego życia Polaków?

Forum Seniora

I edycja

Pierwsza edycja Forum została poświęcona aktywności i zdrowiu polskich seniorów. Ich grupa z roku na rok regularnie rośnie. Według prognoz Głównego Urzędu Statystycznego za 20 lat już niemal 11 mln naszych rodaków przekroczy granicę starości. Dzięki lepszym warunkom i postępowi medycyny wydłuża się również średnia długość życia na emeryturze.

Dla większości polskich seniorów starość nie stanowi jednak upragnionej złotej jesieni życia. Eksperci zaproszeni do udziału w Forum wspólnie zastanawiali się, co zrobić, by ten niepokojący stan rzeczy zmienić – czyli jak podnieść jakość życia najstarszych Polaków, mobilizować ich do aktywności i eliminować ryzyko niesamodzielności oraz wielochorobowości.

Czytaj relację z I Forum

 

II edycja

Nowoczesna jesień życia, czyli innowacyjne technologie dla seniorów oraz nowe sposoby leczenia. Redakcja „Dziennika Polskiego” już po raz drugi zorganizowała Forum poświęcone problematyce senioralnej. Podobnie jak przed rokiem, wydarzenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem naszych Czytelników, którzy w przeciągu kilku dni zarezerwowali wszystkie przygotowane dla nich miejsca. Łącznie w auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego pojawiło się blisko 500 seniorów.

Czytaj relację z II Forum