Debaty

Debata to produkt reklamowy dający Partnerowi możliwość zwrócenia uwagi na istotny społecznie lub gospodarczo temat. Dyskusja w gronie ekspertów relacjonowana jest z wykorzystaniem najnowszych technologii wideo oraz szczegółowo prezentowana w internecie i prasie.

Dotychczasowe realizacje debat:

Polskie firmy żądają równych szans
Debata. Niemcy wspierają Niemców, Francuzi Francuzów, Włosi Włochów, Szwajcarzy Szwajcarów, a my? Niemców, Francuzów, Włochów…

Zdzierstwo państwa szkodzi ludziom
Debata. Im więcej rząd zabiera przedsiębiorcom, tym mniej mogą oni inwestować w rozwój. Głównie z tego powodu Polacy wciąż zarabiają mało

Debata Dziennika Polskiego. Być jak Niemcy. Musimy się nauczyć lobbingu w UE
O tym, dlaczego Unia o mało nie uśmierciła naszych wędzonek, dlaczego ministrowie i posłowie lubią dopisywać do unijnych dyrektyw własne pomysły i jak można się przed tym bronić – rozmawialiśmy z ekspertami, liderami organizacji gospodarczych i czołowymi krakowskimi politykami.

Debata Dziennika Polskiego. Gotowi działać dla Krakowa
Prawie 2,5 godziny trwała debata liderów krakowskich list w wyborach do Sejmu. W dyskusji o sprawach najważniejszych dla Polski, Małopolski i Krakowa wzięło udział 8 kandydatów na posłów.

Debata Dziennika Polskiego. Porozumienia nie ma i nie będzie. Zjednoczą ich tylko Dni Młodzieży
Kandydaci na senatorów debatowali w „Dzienniku Polskim”. Nie ma zgody co do tego, jakie powinny być główne priorytety dla Krakowa w kolejnej kadencji. Pojawia się walka ze smogiem, budowa północnej obwodnicy, Nowa Huta Przyszłości – ale niemal każdy wymienia inny cel.

Chcą zadbać o miejsca pracy w małych firmach, na obszarach wiejskich
Debata kandydatów na senatora w „Dzienniku Polskim”. Najważniejsze są drogi, budowa północnej obwodnicy Krakowa, realizacja S7. Nasi goście chcieliby również zadbać o czyste powietrze, ale żaden nie odważyłby się zakazać palenia węglem w podkrakowskich gminach.

Debata. Polska firma liderem innowacyjności
Debata ekspercka „Dziennika Polskiego”, „Gazety Krakowskiej” i „Polska – The Times” z cyklu: „Firma polska. Jak wykorzystać potencjał polskich przedsiębiorców i wzmocnić ich konkurencyjność na europejskim rynku”.

Warto inwestować w rozum
Aby awansować do europejskiej ekstraklasy, wcale nie musimy kopiować cudzych wzorców. Mamy w Polsce firmy, które – jak krakowski Oknoplast – od lat podbijają wymagające zachodnie rynki.

Ekodebata. Jak dbać o czystą Małopolskę?
Projekt realizowany przez Fundację Aktywna Małopolska, a dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Debata medyczna Gazety Krakowskiej: Leki i suplementy
Podczas debaty „Gazety Krakowskiej” eksperci z Małopolski rozmawiali o tym, czym są suplementy i kiedy je stosować oraz kiedy leki bez recepty stają się trucizną.

Debata Dziennika Polskiego: Polski senior w podróży
Podczas redakcyjnej debaty specjaliści zastanawiali się, jakim turystą jest Polak po sześćdziesiątce? Jakie ma oczekiwania? Czy organizatorzy wyjazdów je dostrzegają i uwzględniają? Dlaczego wielu seniorów zamiast wycieczki woli pielgrzymki organizowane przez księży?

EKODEBATA. Wielka rewolucja w gospodarce odpadami
Podczas redakcyjnej ekodebaty nasi goście rozmawiali m.in. o tym, jakie efekty przyniosła obowiązująca od trzech lat ustawa śmieciowa oraz co zrobić, by zwiększyć segregację odpadów i recykling.

Polskie firmy tygrysami Europy
Co powinni robić polscy przedsiębiorcy, aby nasza gospodarka odniosła sukces – zastanawiali się uczestnicy redakcyjnej debaty Dziennika Polskiego.

Nasze rzeki duszą się w betonie
Nasi goście rozmawiali m.in. o jakości wody w małopolskich rzekach, a ta – niestety – nie jest najlepsza. Przy czym dominującym źródłem zanieczyszczeń są tutaj ścieki komunalne. Jednocześnie podkreślano, że w Małopolsce zrobiono w ostatnich latach wiele, jeśli chodzi o budowę sieci kanalizacyjnej.

Najlepsi uczą, jak zarabiać miliardy złotych na pomysłach
Polskę stać na awans do europejskiej elity. Młodzi ludzie są pełni pomysłów i na tle Europy dobrze wykształceni. Nasi przedsiębiorcy to walczaki: umieją podbijać trudne zagraniczne rynki. Ich bronią jest jakość i innowacyjność

Debata o edukacji seniorów. Uczysz się, więc jesteś
O różnych celach, formach, a przede wszystkim korzyściach, jakie niesie edukacja osób starszych, w redakcji „Dziennika Polskiego” dyskutowało grono ekspertów.

Zadbajmy o tereny zdegradowane
Podczas redakcyjnej ekodebaty eksperci dyskutowali o rekultywacji miejsc po składowiskach odpadów i terenów poprzemysłowych.

Polska to jakość i nowoczesność
Made in Poland: Silna marka polska, silna marka Polska – ten temat zelektryzował uczestników naszej debaty.

Nie zabijcie gospodarki daninami
Czy wyższe podatki mogą pomóc polskim przedsiębiorcom i pobudzić rozwój gospodarczy? – zastanawiali się eksperci podczas redakcyjnej debaty.

Od silnych marek lokalnych do globalnej marki Polska
Polscy przedsiębiorcy nie mogą już opierać swej działalności na taniej sile roboczej, bo ta drożeje i będzie drożeć. By nie stracić przewagi konkurencyjnej na europejskim rynku, muszą śmielej korzystać z osiągnięć nauki, a ta powinna się szeroko otworzyć na potrzeby biznesu. Gościem specjalnym debaty był wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

PODSUMOWANIE DEBATY: Wodociągi i kanalizacja lekiem na całe zło
– Można ją bezpiecznie pić – tak o wodzie płynącej z kranów mówią prezesi spółek wodociągowych w Małopolsce zachodniej. – Na pewno nie jest gorsza od tej w butelkach, a za to dużo tańsza – zaznaczają.

Tarnów. Czyste niebo
Mieszkańcy i władze miasta wspólnie walczą ze smogiem.

Przychodzi biznes do nauki
Konsultacje. Ułatwienie i nagradzanie współpracy nauki z biznesem i biznesu z nauką jest celem gruntownych zmian prawnych i organizacyjnych proponowanych przez resort wicepremiera Jarosława Gowina. Pilotujący je wiceminister Piotr Dardziński rozmawiał u nas z przedsiębiorcami.

Szkoła pracy, praca życia: od murarza do youtubera
Młodzi chcą pracy przyjemnej i dochodowej. Pierwsza debata Województwa Małopolskiego i Gazety Krakowskiej z cyklu Małopolska: Tworzymy przyszłość.

Małopolska gra o czyste powietrze. Grajcie z nami!
Popierana przez Małopolan walka ze smogiem może być jeszcze skuteczniejsza – mówili uczestnicy debaty Województwa Małopolskiego i Gazety Krakowskiej.

W Krakowie można dobrze żyć?
Czym kierują się deweloperzy, stawiając kolejne bloki, a czym osoby kupujące mieszkanie w określonym rejonie miasta?